Školení infocenter v Domě Českého Švýcarska

V úterý 19. března jsme jako každý rok zabalili propagační materiály, roll-up se zámkem a vyrazili do Domu Českého Švýcarska, abychom prezentovali naše město a zároveň načerpali nové informace na nadcházející sezónu.

Školení Informačních center, podnikatelů, poskytovatelů turistických služeb a dalších odvětví v turismu pořádá OPS České Švýcarsko již roky a vždy je pro nás velice užitečné. V letošním roce jsme se dozvěděli o nových výletech pro turisty, které OPS nabízí o novinkách v dopravě, o novém logu Českého Švýcarska, které zdůrazňuje spolupráci s krásnou krajinou Saského Švýcarska a o novinkách a omezeních v národním parku.

V odpoledním bloku pak informace bohužel nebyly tak příznivé. Pan Richard Nagel ředitel odboru veřejných vztahů NP České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce nás informoval o kůrovcové kalamitě a rovněž o bouřích a silných větrech, které v posledních letech ubližují naší krásné krajině. Společně se stářím stromů tak tvoří trojúhelník, z kterého již není cesty zpět. Naše krajina tak dozná v průběhu pár let razantních změn, polovina lesů zmizí a budou se vysazovat lesy nové. Držme palce naší přírodě, která je u nás tak krásná, aby se z tohoto neštěstí vzpamatovala.

Na závěr celého dne se prezentoval Šluknovský zámek, Loreta v Rumburku a Active Point. Ukázali jsme, jaké novinky máme připraveny pro příští rok a na co se u nás návštěvníci mohou těšit.

Na novou turistickou sezónu jsme již připraveni a nebojte se i vy Šluknováci zastavit u nás v zámku a nechat si doporučit nějaký výlet či procházku v okolí.