Ohlédnutí za Zámeckými slavnostmi 2018

Zámecké slavnosti trhly rekord!

Je neděle ráno prvního července, sedím v kanceláři plná pocitů a dojmů, protože nejnáročnější víkend z roku máme za sebou. Celý tým desítky a desítky lidí – všichni unavení, ale šťastní. Stejně jako již dvanáct let, tak i tentokrát – po třinácté poslední víkend v červnu ožil náš zámek i park Zámeckými slavnostmi – v gotickém stylu.

Letošní slavnosti byly plné extrémů! Již páteční večer, kdy byly slavnosti v 19:00 hodin slavnostně zahájeny, jsme věděli, že počasí nám snad konečně po delší době, zase vyjde. Krásný teplý večer tak na koncert UDG a skupiny KABÁT REVIVAL přilákal neskutečných 2358 návštěvníků.

Sobotní dopoledne bylo jako každý rok vyhrazeno místním. V devět hodin zahrál divadelní soubor Rolnička svou pohádku, poté následovalo vystoupení mažoretek Bezinek a Romanky Wiesnerové a na závěr roztančily park Čiperky a roztleskávačky Berušky.

Po této části následoval historický program. V letošním roce mohu říct, že byli rytíři vidět více než kdykoliv předtím. Jejich dobový tábor s řemesly, do kterého se vstupovalo palisádou, byl nejdominantnější stavbou (vyjma podia) v našem parku. Veškerý dobový program tak probíhal v husitském táboře a před ním. Ať už to byla monumentální bitva ve dvě hodiny nebo její pokračování v noci s loučemi, chůdaři, kteří vytvářeli úsměv na tváři hlavně našim nejmenším nebo krásné dámy z taneční skupiny Evadées. Celý dobový program pak prokládala svými hudebními vstupy kapela DICK O´BRAS. V půl páté na pódium dorazila Jitka Herciková s našimi největšími talenty ze Šluknova a vystřihla malý koncertík ZUŠ, který byl odměnou pro všechny, kdo se zúčastnili hudební akce Šluknov zpívá pop.

Blížila se 18:00 hodina a park se plnil čím dál tím víc. Nám, kdo jsme zažili všech předešlých 12 let, běhal mráz po zádech. Věděli jsme, že návštěvnost na koncerty je vždycky velká, ale tohle nikdo nečekal. 6 156 lidí dorazilo na sobotní Zámecké slavnosti! Pocítil to každý z nás, ať už vy, kteří jste museli stát u stánků daleko déle než v jiných letech, tak i samotní stánkaři, kteří byli rovněž překvapeni, záchody praskaly ve švech a v parku se nedalo téměř hnout. Věřím, že nám to odpustíte a že i přes to jste si naše slavnosti užili.

Po koncertech PETRA KOLÁŘE, SLZY a YO YO BANDU se odehrála noční bitva a také ohňostroj, který jsme letos odpalovali jiným způsobem, takže bylo možné ho nejlépe vidět z horní části parku, kde probíhal celý program.

Zámecké slavnosti 2018 jsou za námi a já mohu jen říci DĚKUJI! Děkuji všem, kteří se na akci podíleli: děkuji Agentuře Ma-ja, Řádu Černých rytířů, Technickým službám, všem sponzorům akce, děkuji všem organizátorům, kteří akci připravovali už několik měsíců dopředu a hlavně děkuji VÁM! Za to, že jste přišli, to je totiž pro nás všechny tím největším poděkováním. V příštím roce oslavíme 660 let povýšení na město a už teď Vám mohu slíbit, že Zámecké slavnosti zase budou v něčem jiné a věřím, že splní Vaše očekávání.

Fotogalerie Zámeckých slavností 2018 zde