Šluknovský zámek v záři reflektorů

S úderem nového roku se roztrhl pytel se zájmem o náš nejsevernější zámek. Šluknovský zámek byl doslova v záři reflektorů.

První reportáž vznikla 10. ledna 2020, kdy do zámku dorazila České televize, konkrétně Déčko natáčet reportáž o výstavě Rychlých šípů a zároveň dětském prohlídkovém okruhu zámku pro svůj pořad Tamtam. Pořad, který moderuje Míša Mauerová a Marek Němec se vysílá každou sobotu a dozvíte se v něm tipy na nejzajímavější víkendové akce. Šluknovský zámek byl v Tamtamu k vidění 25. ledna a 1. února 2020.

Zároveň v tento den navštívila Česká tisková kancelář rovněž výstavu Rychlé šípy a k tomu byli přítomni na vernisáži Fotografů až na půdu – Lukáše Bíby.

V úterý 14. ledna 2020 se k nám po delší době opět vrátili reportéři z České televize, konkrétně z Toulavé kamery, aby natočili reportáž o našem městě. Nejen zámek tak byl pod palbou reflektorů, nýbrž i Křížová cesta a náš kostel sv. Václava. Několik lidí z našeho města se jim tak věnovalo a snažilo se, aby reportáž byla co nejpestřejší. A jak to dopadlo,  jste se mohli sami přesvědčit v neděli 26. ledna 2020 v 10:00 hodin či v Archivu ČT – Toulavá kamera.

Rovněž nás oslovila mobilní aplikace Vlakem na výlet, tuto aplikaci je nutné si stáhnout do mobilních telefonů a je v ní spousta tipů na výlet. Když budete hledat Šluknov, najdete určitě náš zámek či výstavu Rychlých šípů. Pro zájemce je zde odkaz: https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylety/kam#

A nezapomněl na nás ani Český rozhlas Sever, kde jsme v přímém rozhovoru propagovali naše nejnovější výstavy. Měli jste tak možnost slyšet známý hlas kolegyně Jitky v rádiu s pozvánkami na Rychlé šípy či výstavu fotografií Lukáše Bíby.

Dlouhodobé úsilí, aby se na nás média obrátila tak bylo vyslyšeno a my jsme za to moc rádi. Zájem ze strany médií už nyní nese své ovoce, kdy výstavy a náš zámek navštěvuje více návštěvníků, než je v tuto zimní dobu typické.

Ing. Bc. Ivana Lukešová, vedoucí Odboru kultury