Prezentace města na veletrzích cestovního ruchu Holiday World Praha 2020 a České Švýcarsko a Lužické hory

Od 13. do 16. února, letos nově v PVA EXPO aréně v Letňanech, probíhal 29. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World & Region World. Tento veletrh je nejvýznamnější akcí svého druhu v regionu střední Evropy a město Šluknov ani v letošním roce nemohlo chybět. Propagovali jsme ve spolupráci s OPS České Švýcarsko náš krásný region Českého Švýcarska a Šluknovska, jehož jsme součástí. Zejména v sobotní den byla návštěvnost opravdu vysoká a lidé se aktivně zajímali o naše město a zámek, a to i díky odvysílané reportáži v Toulavé kameře.
Desítky tisíc lidí tak měli možnost nabrat inspiraci na svou dovolenou či výlet a my věříme, že díky naší účasti zavítají i k nám do našeho města.

6. února se konal druhý ročník Veletrhu cestovního ruchu pro Lužické hory a České Švýcarsko, tentokrát v České Kamenici, která je městem, kde se obě destinace střetávají. Po celý den byly připraveny zajímavé přednášky, stánky regionálních výrobců a krátké prezentace místních aktérů v cestovním ruchu.

Fórum pořádaly dvě destinační agentury – DMO Lužické hory a Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a zúčastnilo se ho více jak 120 aktérů v cestovním ruchu.

„Tématem akce bylo „propojování", proto hlavními myšlenkami akce bylo propojení aktivních lidí působících v cestovním ruchu, sdílení informací o nápadech a produktech v regionu Lužických hor, Českého Švýcarska a jeho přilehlém okolí včetně přesahu do Saského Švýcarska a Žitavských hor“, sdělil Jan Šmíd, ředitel o.p.s. České Švýcarsko a jeden z hlavních organizátorů.

„České Švýcarsko je mezi místními i zahraničními turisty známé jako překrásná a atraktivní destinace, Lužické hory jsou zatím trochu neobjeveným šperkem, který si ale určitě zaslouží více pozornosti. Společné fórum bylo skvělou příležitostí předat si zkušenosti, ukázat si místní speciality a představit nabídku obou destinací na prahu turistické sezóny 2020,“ řekl Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro cestovní ruch, který nad veletrhem převzal záštitu.

Akce byla určena především pro odbornou veřejnost, na veletrhu jsme se tak potkali se zástupci státní správy a samosprávy, podnikateli, neziskovými organizacemi a poskytovateli služeb v turismu, pracovníky informačních center, průvodci, médii a všemi zájemci o cestovní ruch. Toto spojení obou destinací velice kvitujeme, díky veletrhu jsme měli možnost poznat aktéry, kteří jsou aktivně činní ve stejném oboru jako my, nabrat spoustu užitečných kontaktů a rozjet spolupráci do budoucna. Osobní setkání, předávání zkušeností a výměna kontaktů jsou stavebním kamenem nejen v cestovním ruchu.

Ing. Bc. Ivana Lukešová, vedoucí Odboru kultury