Regionální zážitek "Zámecké slavnosti"

Zámecké slavnosti jsou regionálním zážitkem Již dvanáctým rokem se Vám vždy poslední červnový víkend snažíme zpříjemnit prázdniny našimi Zámeckými slavnostmi.

Regionální zážitek

Oslava je to každý rok velkolepá. Zámecké slavnosti jsou regionální akcí, kterou nenavštěvují jen šluknováci, nýbrž i lidé z dalekého okolí. A to hlavně kvůli atmosféře, která na nich panuje, kvůli dobovému programu a koncertům. A protože jsou akcí ve výběžku naprosto ojedinělou, rozhodli jsme se ucházet o certifikát regionálního zážitku.

Výrobky, produkty a zážitky, které pochází z oblasti Českosaského Švýcarska, mají možnost ucházet se o značku ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®. Tato značka garantuje zejména místní původ, vazbu na region, ale také kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. 24. května jsme tak obhajovali naše Zámecké slavnosti před porotou. Museli jsme ji přesvědčit, že Zámecké slavnosti jsou jedinečným zážitkem, který má dopad na náš region a stojí za to, mu značku udělit. A jak to dopadlo? Samozřejmě skvěle, jsme hrdým nositelem nové značky, kterou pokřtíme v rámci letošních Zámeckých slavností.