PRO OBČANY / Město Šluknov - nejsevernější město v ČR

18SobotaČerven

Koncert "Hudba za hranicemi..."

Šluknovský zámek17:00 hod.Dobrovolné
Koncert "Hudba za hranicemi..."

Srdečně Vás zveme do Šluknovského zámku na koncert s názvem "Hudba za hranicemi... ", který se uskuteční 18. června 2022 v 17 hodin.

V podání celé řady nejen českých a německých hudebníků a studentů Vysoké školy hudební Carl Maria von Weber Drážďany (Jonas Alexander Beckmann – fagot; Michael Foršt – housle; Shiho Fujimoto – klavír; Tereza Horáková – housle; Yuliia Kosenkova – klavír; Brita Wiederanders – klavír; Yewon Kim – mezzosoprán) a Akademie múzických umění v Praze (Anna Gaálová – klavír) zazní skladby Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, Jana Křtitele Václava Kalivody, Georgese Bizeta, Arvo Pärta či Pantscho Wladigeroffa.

Po koncertě bude následovat slavnostní zahájení výstavy prací českých a německých umělců, které teprve vzniknou během červnového česko-německého plenéru ve Šluknově a jeho okolí.

Akce se koná ve spolupráci následujících organizací: Spolek Schlossverein Struppen e.V., Nadace Roland Gräfe Stiftung – Stiftung für Kunst und Kultur, Vysoká škola hudební Carl Maria von Weber Drážďany, Euroregion Elbe/Labe a Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni! Vstupné na obě akce je dobrovolné.

mapa